معرفی برگزیدگان جشنواره رسانهای ابوذر استان قم+فیلم
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۷۰۴۹۱۶۰
علی شعبانی، دبیر جشنواره ابوذر استان قم گفت: امسال جشنواره در ۳ بخش اصلی، ویژه و جان فدا برگزار شد که ۱۳۰ خبرنگار و تولید کننده فضای مجازی ۵۷۹ اثر را به جشنواره ارسال کردند.
او ادامه داد: قالب آثار داوری شده در این جشنواره شامل تیتر، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، گزارش مکتوب (خبری، تحلیلی، تحقیقی)، گزارش ویدئویی، اینفوگرافی و موشن گرافی بود.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
۵۷۹ اثر از سوی ۱۳۰ تن از خبرنگاران و فعالان رسانه به دبیرخانه جشنواره ابوذر قم ارسال شده بود.
بخش جان فدا این جشنواره با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد که در آن مهدی کاظمی از رادیو معارف، عاطفه حردانی از خبرگزاری بسیج، زهره بیادی از صدا و سیما، اسماعیل فخری زاده از معاونت فضای مجازی صدا و سیما، احمد غفاری مسئول رسانه ای دفتر آیت الله مکارم شیرازی، زهره نعلبندی از روزنامه شاخه سبز و امین لادن از گروه هنری ساحر حائز عنوان های برتر شدند.
برگزیدگان بخش گزارش مکتوب این جشنواره نیز شامل وجیهه غلامحسین زاده از پایگاه خبری شهر بیست به عنوان نفر اول و یونس عزیزی از خبرگزاری کتاب ایران و اصغر شهبازی از خبرگزاری ایرنا به عنوان سوم مشترک این بخش معرفی شدند.
اعظم ربانی از خبرگزاری فارس، مرتضی سعیدی از خبرگزاری حوزه و مهدی هواسی از پایگاه خبری قمنا به ترتیب برگزیدگان اول تا سوم بخش مصاحبه شدند.
برگزیدگان بخش تیتر این جشنواره نیز شامل محمد جهانگیریان از خبرگزاری ایرنا رتبه اول، فاطمه سادات محمدی از پایگاه خبری آستان بهارستان رتبه دوم و وحید حاج سعیدی از روزنامه گویه به عنوان رتبه سوم بودند.
برگزیدگان بخش یادداشت نیز در این آیین تجلیل شدند که شامل علی علیزاده از خبرگزاری حوزه رتبه اول، محمد حسین کتابی از خبرگزاری رسا رتبه دوم و حسن شیخ حائری از خبرگزاری فارس رتبه سوم بودند.
سید محمد برقعی از پایگاه اطلاع رسانی قمنا، احسان قنبریان از خبرگزاری حوزه و نعیمه خشنودیان از خبرگزاری صدا و سیما نیز برگزیدگان بخش اینفو و موشن گرافی این جشنواره بودند.
در بخش گزارش ویدئویی نیز زهره بیادی، شیما کرمیانی و فاطمه آقامحمدی هر سه از خبرگزاری صدا و سیما به ترتیب حائز عنوان های اول تا سوم شدند.
این جشنواره بخش ویژه نیز داشت که در زمینه برگزاری کنگره شهدای استان قم بود و فاطمه جمال زاده از خبرگزاری فارس، صغری خیل فرهنگ از روزنامه جوان، حسن پیروزمنش از خبرگزاری دانشجو، سمیه حاجی احمدی از خبرگزاری صدا و سیما، محمد توکلی از مرکز آفرینش های هنری بسیج و احمد زین العابدین از معاونت فضای مجازی صدا و سیما حائز رتبه های برتر شدند.
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی باشگاه خبرنگاران جوان قم قممنبع: باشگاه خبرنگاران
کلیدواژه: جشنواره ابوذر جشنواره رسانه ای
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۰۴۹۱۶۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
معرفی برگزیدگان مسابقات تیراندازی تفنگ و تپانچه بادی نیروهای مسلح در کرمان
امیر سرتیپ امیر غلامعلیان فرمانده قرارگاه منطقهای جنوب شرق ارتش در اختتامیه دومین دوره مسابقات تیراندازی تفنگ و تپانچه بادی ۱۰ متر ویژه پرسنل و خانوادههای نیروهای مسلح استان کرمان که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان سپهبد محمد ولی قرنی و سپهبد علی صیاد شیرازی برگزار شد، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از پیشگامان در حوزه تربیت بدنی است و توجه ویژهای به پرورش روح و جسم کارکنان و خانوادهها دارد.
وی با بیان اینکه خداراشکر اقدامات خوبی در رابطه با طرحهای ورزشی در ارتش انجام شده است، افزود: با اجرای طرح ۳۱ لبیک یا امام خامنهای (مدظله العالی) که به صورت جداگانه برگزار شد، ارتشیها خوب درخشیدند؛ کما اینکه طی ۲ سال گذشته طیف جامعه هدف را گستردهتر کردیم و خانوادهها را در این جامعه هدف، جای گذاری کردیم.
فرمانده قرارگاه منطقهای جنوب شرق ارتش با تاکید بر توجه ویژه به ورزش بانوان، عنوان کرد:
پارسال اولین دوره مسابقات با حضور بانوان ورزشکار به خوبی برگزار شد و این نشان از توجه ویژه به خانوادهها و کارکنان طبق پیروی از فرمایشات مقام رهبری مدظله العالی درخصوص توجه به ورزش بانوان و خانواده بوده است.
امیر سرتیپ غلامعلیان در بخش دیگری از سخنانش به جلسه اخیر در محضر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در این جلسه حضرت آقا با تاکید فرمودند که سلام ویژه به خانوادهها و همسران نیروهای مسلح ابلاغ شود.
فرمانده قرارگاه منطقهای جنوبشرق ارتش افزود: به طور خاص در بحث توجه ویژه به ورزش نیز ارتش جمهوری اسلامی جزو نهادهای پیشرو بوده است و امسال در مسابقاتی که برای همکاران برگزار شد، خانوادهها هم حضور پرشور داشتند.
وی با بیان اینکه در حوزه ورزش بانوان مقامهایی در سطح کشوری کسب کرده ایم، گفت: به واسطه رکوردهایی که بانوان در حوزه ورزش کسب کرده اند در برخی ورزشها بیشتر از آقایان خوش درخشیدند و این نشان دهنده توجه ویژه خانواده هاو ایرانیان به ورزش است.
امیر سرتیپ غلامعلیان با اشاره به اینکه در دوره هخامنشیان بهترین ورزشکاران اسب سوار، مربوط به بانوان بودند، افزود: در احادیث وآموزههای دینی به ورزشهای اسب سواری، شنا و تیراندازی تاکید شده است.
امیر سرتیپ غلامعلیان گفت: خداوند را شاکریم که امروزه، ورزش بین خانوادهها از جایگاه خوبی برخوردار شده است و به طور ویژه نهادینه شده است؛ لذا میطلبد با توجه فراگیرتر به ورزش به خصوص ورزشهایی که مرتبط با ورزش عمومی و ارتقای آمادگی جسمی هستند؛ برای سلامت خود وخانواده گام مهمی برداریم. همانطور که امروز، آمادگی نیروهای مسلح معطوف به آمادگیهای جسمی و رزمی است.
نتایج دومین دوره مسابقات تیراندازی تفنگ و تپانچه بادی ۱۰ متر ویژه پرسنل و خانوادههای نیروهای مسلح استان کرمان به شرح زیر است:
تپانچه آقایان
مقام اول: مصطفی پرهیزکار از مرکز آموزش شهداء وظیفه نداجای سیرجان
مقام دوم: محسن امیری یگان تکاوری فراجا
مقام سوم: صادق سعیدقرارگاه جنوب شرق ارتش
تفنگ بادی آقایان
مقام اول: محمدرضا چاوشان
مقام دوم:کمیل خرم نیا
مقام سوم: رضا سادات حسینی
تفنگ بادی زیر ۱۵ سال بانوان
مقام اول: زینب تیموری
مقام دوم: فرنام خواجویی
مقام سوم: فاطمه زهرا صالحی
مقام سوم مشترک: پرنیا محمدی نسب
تپانچه بادی بانوان
مقام اول: فاطمه موسی
مقام دوم: مریم مظفری
مقام سوم: سحر سهاون
تفنگ بادی بانوان
مقام اول: فاطمه اکبری
مقام دوم: عصمت جرجندی
مقام سوم: بهاره بهرام نژاد